Marcin ZDANOWSKI
Właściciel firmy df-Zdanowski, który tak bardzo oddaje się swojej pasji i tak mocno utożsamia z firmę, że obecnie on i firma tworzą jedność. Na samym początku swojej drogi w branży eventowej, kiedy jeszcze nie wiedział, czym jest oświetlenie sceniczne, zainteresowały go efekty wizualne i zabawa światłem. Wówczas nie zdawał sobie sprawy, jak szeroka jest ta dziedzina i jak prężnie się rozwija, dopiero po pewnym czasie zauważył jak ogromne są możliwości w tym zakresie i rozpoczął pracę nad samorozwojem, aby móc w przyszłości sprostać najbardziej nieoczekiwanym zleceniom i wymagającym klientom. Tak właśnie załapał „bakcyla", a praca ze światłem stała się już nie tylko sposobem na zarobek i utrzymanie, ale przede wszystkim życiową pasją.
Jak sam mówi, jest szczęśliwym człowiekiem, który robi to, co sprawia mu radość - to rzadkość w dzisiejszych czasach.
Praca przenosi go w inny wymiar i jest dla niego odskocznią od codzienności. Ta „choroba", jak lubi żartować, trwa juz 18 lat i nie ma na nią recepty. Dobra Firma Zdanowski powstała w 2006 roku. Od tego czasu kilkakrotnie powiększane było zaplecze sprzętowe i logistyczne, tak by oferować możliwie najbardziej profesjonalną realizację oświetlenia oraz kompleksową obsługę techniczną eventów, konferencji, koncertów czy widowisk teatralnych. Klienci, a wśród nich Mercedes, Peugeot, Jacobs, Vive Targi Kielce czy Korona Kielce, często powracają, widząc w nich doświadczonego oraz sprawdzonego i kompetentnego partnera. Pracują dla uznanych firm event marketingowych, agencji koncertowych oraz instytucji publicznych.
„Prężnie rozwijająca się branża eventowa to idealny poligon doświadczalny, na którym wizje klientów i ich, coraz bardziej wygórowane, oczekiwania stają się motorem do przekraczania kolejnych barier. To wszystko sprawia, że oświetlenie sceniczne urosło do rangi samodzielnej sztuki, w której widzowie oczekują od nas szukania nowych rozwiązań, nieustannego rozwoju i kreatywności w działaniu. Malowanie światłem koncertu, eventu czy architektury, pozwala nadać poszczególnym elementom nowy wymiar, dzięki czemu sztuka oświetlenia jest obecnie nieodzownym elementem wydarzeń artystycznych i rozrywkowych"- mówi Marcin.Energię do pracy dają mu współpracownicy i przyjaciele, ale przede wszystkim rodzina - żona z głową pełną pomysłów i inspiracji oraz dwie wspaniałe córy -Tosia i Gabrysia.